Különleges összetételű levéltrágya, mely minden növénykultúrában kiválóan alkalmazható!
A készítmény a növények számára fontos makro-és mikroelemek mellett tartalmaz még, a tápanyagképzésben nagyon fontos szerepet játszó szerves savakat, cukrokat. A magas és összetett hatóanyag tartalom miatt csak igen kis mennyiséget kell kijuttatni alkalmanként és összességében is.
- Hatóanyagtartalom (g/l):
- Nitrogén 90 g/l,
- Foszfor (P2O5) 40 g/l,
- Kálium (K2O) 60 g/l,
- Bór (B) 4.000 mg/l,
- Réz (Cu) 2.000 mg/l,
- Vas (Fe) 6.000 mg/l,
- Mangán (Mn) 3.000 mg/l,
- Molibdén (Mo) 500 mg/l,
- Cink (Zn) 3.000 mg/l,
- szerves savak,
- cukrok
- Alkalmazási javaslatok:
- Kordonos uborkatermesztésben felhasználható az általános kondíció fokozására, az „elöregedett” állomány felfrissítésére, a viharkárok okozta sebek gyors gyógyítására 0,3-0,5%-os koncentrációban, szükség esetén 8-10 naponként.
- Hajtatásos paprikában, paradicsomban és egyéb zöldségkultúrákban a valódi levelek megjelenése, illetve kiültetés után 1-2 dl/1000 m2 7-10 naponként a virágzás kezdetéig. Virágzás előtt a kötődés fokozására bórtartalmú készítménnyel levéltrágyázás. (Damisol Bórkoncentrátum, vagy D. BB Gyümölcs, vagy Bór Extra 0,5- l/1000 m2 )
A kötődés után már célszerű a D. Magnus alkalmanként kijuttatott mennyiségét 2 dl/1000 m2 mennyiségre felemelni. D. Magnust egy tenyészidőszakban 5-6 alkalommal célszerű kijuttatni,
A termések színeződésének kezdetétől a szedés végéig 10-14 naponként már a D. Kondi alkalmazását javasoljuk 0,5-1 l/1000m2 mennyiségben kijuttatva alkalmanként.
- Tápoldatos termesztésben a Magnust virágzásig indokolt alkalmazni, de csak levéltrágyázás formájában (sokkal jobban hatnak a termékben lévő cukrok és savak, mint a talajon keresztül).
- Szabadföldi zöldségtermesztésben minden kultúrában a kezdeti fejlődés szakaszában kimagaslóan jó eredményt ad a Magnus. A valódi levelek megjelenésekor, illetve kiültetés után 2-4 alkalommal 0,5-1 l/ha alkalmankénti adagja nagyban segíti a fejlődést és a virágképződést.
Az ilyen esetekben javasolt dózis 0,3-1 l/ha, 2-4 alkalommal kijuttatva.
- Csonthéjasokban a monília fertőzés okozta ágelhalások regenerálásában, míg almásokban a tűzelhalások miatti visszavágások után alkalmazva segíti a fák gyors regenerálódását és az új termőalapok kialakulását.
- Tavaszi fagyok után a regenerálódás elősegítésére 1-2 l/ha amelyet 5-7 nap múlva célszerű megismételni. (a fagyok előtt közvetlenül a virágok károsodásának megelőzésére, illetve a károk mérséklésére először BB Gabona 5 l/ha)
A növénytermesztési kultúrák közül elsősorban a gabonafélékben és az olajos növényekben alkalmazható. Őszi búzában a bokrosodáskor 3-4 l/ha, repcében a szárbaszökkenés kezdetén, napraforgóban 6-8 leveles fejlettségi stádiumban 2-3 l/ha mennyiségben célszerű kijuttatni.
- Csemegekukoricában címerhányás kezdetén 3-4 l/ha, zöldborsóban, zöldbabban, lencsében a virágbimbók megjelenésekor 3-4 l/ha mennyiségben alkalmazható. Egyéb zöldségkultúrákban az általános kondíció növelésére 2-4 l/ha.
- Dísznövénytermesztésben való alkalmazása külön szaktanács alapján történjen, de általános alapelvként azt javasoljuk hogy 10-14 naponként 1-2 dl/1000m2 kerüljön levéltrágyázás formájában kijuttatásra.